TFA 2017

Jak už to tak bývá, podzim je spojený tím, že sezóna TFA (Toughest Firefighter Alive alias Nejtvrdší hasič přežije) nám končí a my tak můžeme shrnout jak jsme si letos vedli. Jako prioritu, jsme si určili objet všech 7 závodů ve Vsacké lize +několik dalších mimo ligových závodů( které jsme průběžně zveřejňovali). 
Ve složení Martin Popp a Jan Libiger jsme se na tuto nelehkou cestu vydali. Jako nezkušení nováčci jsme se potýkali s náročností a velkou bojovností proti „ostříleným borcům“. Nenechali jsme se však zahanbit a každým závodem jsme se zlepšovali a zlepšovali. Tratě byly výborně připravené, organizačně také vše klapalo a i když ne pokaždé nám počasí vyšlo, tak i přesto jsme si to celé dokázali užít. Co se týče překážek na trati v každém kole nás čekalo něco jiného. Ve zkratce: překonání 2m bariéry, hammerbox (60 úderů 10kg palicí), převrácení pneumatiky, transport 80kg figuríny…. a to vše bylo ztíženo, že jsme běželi v zásahovém obleku a s dýchací technikou na zádech jako zátěž viz foto. 
Ke konci ligy se k nám připojil i Ondřej Miklas, který kvůli pracovním povinnostem s námi nejezdil již od začátku. A jak, že jsme to skončili? I přesto, že jsme 1 závod vynechali tak výsledky byly následovné: Jan Libiger 16. místo a Martin Popp 12. místo ze 75 zúčastněných. Ne jen tento výsledek nás motivoval do dalších ročníků a již teď máme hlavu plnou nápadů jak se na tyto závody správně a efektivně připravovat. 
Chtěli bychom zároveň poděkovat i vám všem co jste nás podporovali a stáli za námi celou dobu, protože bez toho by to nešlo. Zároveň chceme i oslovit široké okolí, kdo by se k nám chtěl přidat a zazávodit si nebo jen poměřit síly s ostatními, ať neváhá a klidně se ozve. Budeme jenom rádi. 

Přímý odkaz na tento článek: https://sdhosek.cz/tfa-2017/