Štěpánský železný hasič 2017

Vánoční svátky, jsou svátky klidu, říkává se. Ale to neplatilo pro 3 naše členy (Martin Popp, Jan Libiger a Tomáš Melč), kteří se rozhodli nelenošit a 26. 12. 2017 se vydali na Štěpánského železného hasiče v Jarcové. Závod to byl opravdu netradiční, jelikož se konal v budově kulturního domu. Vše ale bylo perfektně připravené a s velkou konkurencí jsme se poprali s grácií.  

Trať soutěže byla umístěna ve sklepních a půdních prostorech kulturního domu s šerými úseky. Startovalo se z hlavního sálu, odkud se seběhlo do sklepa. Ve sklepě nás čekaly 3 disciplíny a to 4x převrácení pneumatiky, hammerbox (60 úderů kladivem) a přemístění figuríny. Po úspěšném překonání, jsme vybíhali po schodišti ze sklepa na půdu. Tam jsme přenášeli závaží, motali hadici a zpátky se vraceli do sálu, kde byl cíl závodu.

Celkově se závodu zúčastnilo 73 závodníků, kteří byli rozděleni do pěti kategorií. Naše kategorie „muži do 35 let“ byla obsazena nejpočetněji a to celkem 32 závodníků. Výsledky byly pak následovné: 5. místo Martin Popp, 7. místo Jan Libiger a 19. místo Tomáš Melč. Je nutné podotknout, že Tomáš se této sezóně TFA nevěnoval a je naším nováčkem v týmu. 

Fotky zde.

Přímý odkaz na tento článek: https://sdhosek.cz/stepansky-zelezny-hasic-2017/