Plnění Bambi vaku

DSC09339V úterý, 3.5.2016 jsme se zúčastnili taktického cvičení za účelem plnění Bambi vaku ve spolupráci s Leteckou službou Policie ČR. Zúčastnilo se 6 členů (zaměřeno převážně na funkce strojník a velitel).

Bambi vak je integrovaný protipožární systém, který slouží k hašení požárů v podvěsu vrtulníku. Jde o speciální zásobník, který je zavěšen na laně pod vrtulníkem. Nasazení letecké techniky hasiči využívají především při hašení velkých lesních požárů nebo v těžko přístupném terénu. Profesionální i dobrovolní hasiči si tak v rámci cvičení opět vyzkoušeli plnění vaku, který se plní dvěma proudy hadic. Pro piloty je důležité umět si správně načasovat ve větru vypuštění vodní „spršky“ na místo požáru.

foto: por. Ing. Jan Ondruch

Přímý odkaz na tento článek: https://sdhosek.cz/plneni-bambi-vaku/