Odstranění uhynulého divočáka

Dnes jsme prováděli, ve spolupráci s HZS OLK ÚO Přerov, vytažení uhynulého divočáka v lokalitě Hájek – k.ú. Osek nad Bečvou. Uhynulé zvíře nalezli členové Mysliveckého spolku v Oseku a provedli potřebné úkony v případě nálezu kadávéru. Následně jednotky provedly transport ze špatně přístupného terénu břehu řeky Bečvy na „zpevněnou“ komunikaci. Postupovaly dle platných předpisů vydaných v souvislosti s nařízením KVS a metodik HZS. Práce proto byla prováděna v ochranných oblecích a následně provedena dekontaminace prostoru i zasahujících hasičů. Na místě byla přítomna jednotka HZS Lipník s CAS Man, JSDHO Osek nad Bečvou s výjezdovou CAS K 25 T 815 a HZS Přerov s chemickým speciálem Iveco. Uhynulé zvíře bylo následně předáno na likvidaci do kafilérie.

Fotky zde.

Místo události.

Přímý odkaz na tento článek: https://sdhosek.cz/odstraneni-uhynuleho-divocaka/