Zásahy 9.-12.2022

20.9. na žádost KOPIS jednotka vyjela k události záchrana osob – zasypané, zavalené v Oseku nad Bečvou. Jednotka přijela na místo zároveň s jednotkou HZS Lipník n/B, kde před příjezdem jednotek již plnila činnost PČR. Průzkumem bylo zjištěno částečný pád středy rodinného domu. Na místě se nacházely dělníci, kteří před události prováděli výměnu oken na budově. Před vstupem do budovy jednotka evakuovala osoby z místa události. Velitelem zásahu bylo rozhodnuto o vyhledání a vyproštění 1 zraněné osoby, která se nacházela pod sutinami. Zraněné osobě jsme poskytli předlékařskou pomoc za použití kyslíkové terapie. S pomocí jednotky HZS Lipník se podařilo osobu vyprostit ze sutin a transportovat před budovu, kde se již nacházela LZS. Během ošetření se jednotka podílela na spolupráci LZS a transportem do vrtulníku. Poté se místo zásahu vyznačilo vytyčovací páskou a vyčkalo se na příjezd statika. Poté se jednotky vrátily zpět na základnu. Technika: DA MAN TGL 4×2 BB – 1+3. Fotky zde. Místo události.

23.9. jsme vyjeli k zabezpečení spadlé střechy z události dne 20.9.2022. Na místo se dostavila jednotka HZS Přerov s plošinou. Průzkumem bylo zjištěno, že je třeba zaplachtovat propadlou část střechy a zakrytí okenního otvoru pomocí plachty 3x2m. Pomocí lezecké techniky, plošiny a zakrývací plachty 12x10m došlo k zakrytí střechy. Technika: DA MAN TGL 4×2 BB – 1+3. Fotky zde.

1.10. byl jednotce vyhlášen poplach k narušenému stromu na komunikaci k vodní nádrži Jadran. Průzkumem zjištěno, že se jednalo o silně narušený strom činností bobra. Ve spolupráci s HZS Lipník provedeno pokácení.  Technika: CAS K25 T815 4×4 – 1+3. Fotky zde. Místo události.

9.11. byla jednotka povolána k požáru rodinného domu v obci Jezernice.  Po dojezdu na místo zásahu, určeno VZ, že jednotka vytvoří další útočný proud do dvorního traktu budovy. Členové jednotky vystrojeni dýchací technikou následně hasili hospodářské přístavky hlavní části budovy. Po lokalizaci požáru se jednotka podílela na vyklízení slámy z hospodářské budovy jednoduchými hasebními prostředky (kopáče, vidle a lopaty), odstraňovala pomocí motorové pily a trhacích háků ohořelé trámy, asistovala při dohašování a vyklizené slámy. Technika: CAS K25 T815 4×4 – 1+5, DA MAN TGL 4×2 BB – 1+0. Fotky zde. Místo události.

13.11. byl jednotce vyhlášen poplach k doutnající kupě větví u Bečvy. Po příjezdu na místo jsme asistovali jednotce HZS Lipník, která již kropila ohniště. Naše jednotka pomohla s částečným rozhrabáním klestí.  Technika: CAS K25 T815 4×4 – 1+4. Fotky zde. Místo události.

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/zasahy-9-12-2022/