Únik nebezpečné látky

dsc_1724Dnes se konalo v areálu firmy KOBZ v Oseku nad Bečvou taktické cvičení na téma „Únik nebezpečné látky“, jehoč cílem bylo prověření připravenosti jednotek HZS OLK, na zvládnutí mimořádné události typu – únik nebezpečné látky z přepravního kontejneru. Cvičení se účastnily: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, HS Lipník nad Bečvou, CHS Přerov, JSDH Osek nad Bečvou. Námětem cvičení bylo,že při manipulaci s přepravním kontejnerem 500 litru s UN 2014 (20% peroxid vodíku ) došlo k jeho poškození a zasažení obsluhy přepravního zařízení. Úkolem tedy bylo: záchrana zasažené obsluhy, zabezpečení unikající látky (přečerpání do druhého kontejneru) a případné ředění látky již uniklé. Na závěr bylo zvičení zhodnoceno jako zdařilé.

Fotogalerie ZDE

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/unik-nebezpecne-latky/