TFA březen 2018

Zima ještě neskončila a sezóna v TFA začíná nabírat na obrátkách. V měsíci březen jsme se zúčastnili dvou závodů a to 3.3 ve Velkých Karlovicích a 17.3 v Lubině – Větřkovice.

 Ve Velkých Karlovicích nás přivítala opravdová zima, kde rtuť teploměru klesala k -15°C a souvislá sněhová pokrývka, ale meteorologicky bylo jako na jaře. Tohoto závodu se zúčastnili: Martin Popp, Jan Libiger a Ondřej Miklas. Mohli si tak vyzkoušet, jak jsou na tom fyzicky po zimní přestávce. Trať byla obdobná jako v předchozím ročníku a jako vždy vše skvěle připraveno. Umístění bylo následovné: 5. místo Martin Popp, 7. místo Jan Libiger a 17. místo Ondřej Miklas z 26 zúčastněných v kategorii muži.  

Druhý závod nás čekal tentokrát v Moravskoslezském kraji, kde jsme si odbyli svou premiéru. Jelikož datum této soutěže byl pro osecké hasiče velmi náročný skrz pořádání osecké uzlovačky, rozhodli jsme se na tuto soutěž vyslat 2 závodníky. Náš sbor tedy reprezentovali: Martin Popp a Jan Libiger. Trať byla rozdělena na 2 úseky. První úsek byl silový, kde se motali 2 B hadice, 60 úderů hammerbox, 4x překlopení traktorové pneu, přeskočení bariéry a přemístění 80kg figuríny. Druhý úsek byl úsek běžecký. Závodníci běželi 150m k hadici B, kterou uchopili a vyběhli s ní 80 schodů až na samotný okraj přehrady a doběhli do cíle. V kategorii muži do 35 let se zúčastnilo 17 soutěžících a mezi nimi se umístil Martin Popp na 2. místě. Jan Libiger svůj běžecký pokus vynechal, jelikož na silové části se potýkal s problémy.     

Fotky Velké Karlovice.

Fotky Lubina.

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/tfa-brezen-2018/