Soutěže TFA

tfa-halenkov-3Dne 6.8.2016 se náš člen Ondřej Miklas zúčastnil soutěže TFA (nejtvrdší hasič přežije) ve Viganticích. Soutěž se řídí dle pravidel Vsacké ligy. Soutěž je určena pro zdravotně způsobilé příslušníky HZSČR, zaměstnance podniků HZSP, členy SDH obcí a podniků. Závodník musí, ve třívrstvém zásahovém oděvu s přilbou bez aktivního VDP jako zátěž, táhnout pneumatiku na laně na vzdálenost cca 35m za vyznačenou metu, překonat 2m barieru, pomocí obouručního kladiva provést 60 úderů do Hammerboxu, uchopit a přemístit dva nastavovací žebříky do vyznačeného prostoru, smotat libovolným způsobem hadici B a odloží do připraveného boxu, přenést dva 20kg kanystry na vzdálenost 25 metrů, převrátit pneumatiku přes hranu 3x tam a zpět, vytáhnout 20kg závaží na podlážku lešení, připojit na rozdělovač dvě hadice C, znovu uchopit pneumatiku a vytáhnout zpět do kopce a zastaví časomíru.

Dne 20.8.2016 se zúčastnil TFA Halenkovský parkur s obdobnými překážkami, soutěží se pokaždé účastnilo okolo 60 závodníků.

11.9.2016 se Ondřej Miklas, Martin Popp a Jan Libiger společně zúčastnili TFA Sůkenické, obce Velké Karlovice, kde poslední disciplínou bylo vyběhnutí 128 schodů, jako odměna byl výhled po krajinách a kopcích poblíž slovenských hranic, bohužel jsme byli všichni zdravotně omezeny, ať už namožené vazy v kolenech, či poraněná ruka nebo nemoc. Ale ani zdravotní omezení nám nebránilo se společně podporovat a hecovat, bohužel to nebylo na umístění na bedně, ale věřím, že nás to přimělo k lepší přípravě a k lepšímu umístění. Výsledky byly následovné: Jan Libiger 8 místo, Martin Popp 9 místo a Ondřej Miklas 18 místo z 22 zúčastněných v kategorii muži. Všichni tři chceme pokračovat v soutěžích TFA a zlepšovat svou fyzickou i psychickou silu a zdraví.

Fotky zde:

TFA Vigantice

TFA Halenkov

TFA Sůkenická

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/souteze-tfa/