Den veteránů 2018

V rámci vzpomínkového Dne veteránů (11.11.), který připomíná oběti válek a vznikl na popud značných obětí v řadách bojujících armád za 1. světové války, jsme si v Oseku nad Bečvou připomněli 100 let od ukončení tohoto celosvětového konfliktu, který stál u zrodu samostatného Československa. Vzpomněli jsme tak významného podílu Československých legií při vzniku republiky a českých vojáků bojujících v řadách Rakousko-Uherské armády. Ve spolupráci SDH Osek nad Bečvou, Československé obce legionářské Jednoty Přerov “Jana Gayera” a obce Osek nad Bečvou jsme položili věnec z vlčích máků a zapálili svíčky, speciálně vyrobené k tomuto významnému jubileu, u pomníku padlých občanů Oseka nad Bečvou z řad R-U armády a Československých legií, jichž řada byla i dobrovolnými hasiči. Připomněli jsme si i oběti  světových válek a uctili památku všech novodobých veteránů.

Fotky zde.

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/den-veteranu-2018/