Den otevřených vrat 2017

V rámci „Dne požární bezpečnosti“ vztahující se k datu pátek třináctého (vyhlášené ČAHD a HZS ČR) jsme se připojili i v Oseku nad Bečvou projektem „Otevřených vrat hasičské zbrojnice“ ve spolupráci se ZŠ a MŠ Osek n.B. V dopoledních hodinách naší hasičárnu navštívilo postupně celkem 227 žáků 1. a 2. stupně ZŠ. V rámci prohlídky zhlédli výjezdovou techniku jednotky SDH obce, vyzkoušeli si věcné vybavení hasiče a techniku, kterou obsluhují. Pro nejmenší byla připravena ukázka požárního sportu a oblíbené stříkání se džberovkou. Ti starší se navíc seznámili se speciální výjezdovou technikou HZS OLK ÚO Přerov – vozidlem pro zvládání úniku nebezpečných látek, detekce a podporou v rámci chemické a technické služby. HZS Přerov také podpořil celou akci nejen výstavkou techniky, ale i dárkovými předměty s preventivně výchovným zaměřením. Celá akce se velmi vydařila.

Fotky zde.

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/den-otevrenych-vrat-2017-2/