Zasloužilý hasič

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa den 5.5.2016 bude jistě dlouho vzpomínat člen našeho sboru, bratr Miroslav Břežný. V tento významný den totiž převzal z rukou Starosty SHČMS Karla Richtra, jedno z nejvyšších vyznamenání, titul ZASLOUŽILÝ HASIČ. Do Centra hasičského hnutí v Přibyslavi jsme vyjížděli brzy ráno. Po příjezdu jsme se nahlásili v recepci Hasičského hotelu a následoval chutný oběd. S plnými žaludky jsme přejeli do nedalekého zámku, kde jsme měli zajištěnou prohlídku rozsáhlého hasičského muzea. Hlavním cílem našeho ,,výletu“ však bylo předání výše uvedeného vyznamenaní. Samotný slavnostní akt proběhl ve velice pěkném jednacím sále. Za zvuku fanfár a naší hymny převzalo ocenení 25 hasičů z celé České republiky. Bratr Břežný přebíral ocenění , vzhledem k abecednímu pořadí příjmení, jako první. Byl to nelehký úkol, neboť měli přesně stanovenou dráhu a rychlost chůze, čas k podpisu do slavnostní knihy atd. Svěřeného úkolu se zhostil jako vždy na jedničku. Po závěrečných proslovech se odehrálo na nádvoří zámku slavnostní kladení věnců k pomníku Hasiče, zachránce. Následoval opět přejezd zpět na hotel Přibyslav, výborná večeře a cesta domů. Musím uznat, že to byl pro mě velice příjemně strávený hasičský den. Měl jsem roli řidiče a fotografa, ale hlavně jsem reprezentoval náš sbor. Měl jsem tu čest, poblahopřát bratru Břežnému k tak vysokému ocenění mezi prvními gratulanty. Za SDH Osek nad Bečvou Václav Hluší, starosta sboru.

brezny1 brezny2 IMG_20160505_125123 IMG_20160505_152204 IMG_20160505_205125

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/zaslouzily-hasic/