Zásahy 1.-4.2023

9.2. byla jednotka povolána k požáru kotle v rodinném domě v obci Radslavice. Po dojezdu na místo zásahu jednotka zůstala v záloze na místě události a následně VZ poslána zpět na základnu. Technika: CAS K25 T815 4×4 – 1+4. Místo události.

24.3. naše jednotka vyjela k požáru rodinného domu na ul. Mlýnecká v k.ú. Lipník nad Bečvou. Po dojezdu na místo se členové jednotky zapojili do hašení střechy po obvodu rodinného domu. Docházelo k prohoření z krokve na pozednici a podhled bylo nutno rozebrat pro dohašení skrytých ohnisek po celé pravé délce domu. Vozidlem CAS K25 jsme zajišťovali dodávku vody do zasahujících cisterne JSDH Lipník nad Bečvou a HZS Lipník nad Bečvou. Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na základnu. Technika: CAS K25 T815 4×4 – 1+4, DA MAN 1+1. Fotky zde. Místo události.

29.4. Jednotka vyjela k požáru stodoly s garáží v k.ú. Osek nad Bečvou . Požár zpozorován vizuálně (přítomnými hasiči v blízké Sokolovně a v budově hasičské zbrojnice). Při dojezdu na místo zásahu byl prostor garáže se zaparkovaným osobním automobilem v plamenech (ty se rozšiřovaly na podhled střechy a půdu s uskladněným senem). VZ nařízeno vytvoření dopravního vedení a v počátku 2x C52 proudů (později vytvořen ještě proud třetí) k likvidaci požáru garáže a ochlazení tlakových nádob a kanystrů s naftou a olejem. Druhý proud bránil rozšíření ohně do půdních prostor (zároveň ochrana proti rozšíření požáru na okolní nemovitosti). Po příjezdu následně ošetřen majitel a jeho spolupracovník pomocí sady první pomoci proti popáleninám – Water Jel (popáleniny rukou a nohy). Po příjezdu HZS Lipník n./B. a HZS Přerov předáno velení zásahu veliteli HZS Přerov. Jednotka dále vybudovala dopravní vedení od hydrantu u Sokolovny. Členové jednotky se následně podíleli na vynešení tlakových nádob, jejich ochlazování a dále – na rozebírání konstrukce střechy, vyklízení sena z půdy a likvidaci požáru. Na nucené odvětrání použit přetlakový ventilátor Papin. Technika: CAS K25 T815 4×4 – 1+13. Fotky zde. Místo události.

Přímý odkaz na tento článek: http://sdhosek.cz/zasahy-1-4-2023/